NaStyku.pl

Dni Literatury nad Nysą 2021

Dni Literatury nad Nysą w Europa-mieście Görlitz-Zgorzelec, które od 2014 roku odbywają się co dwa lata, zostały w 2020 roku z powodu pandemii przesunięte o rok i teraz czekają na swoją czwartą edycję.
Otwarcie Dni Literatury nad Nysą w 2018 roku odbyło się w synagodze. Gościem była Olga Tokarczuk / fot. Axel Lange
Otwarcie Dni Literatury nad Nysą w 2018 roku odbyło się w synagodze. Gościem była Olga Tokarczuk / fot. Axel Lange

W programie wydarzeń zaplanowano spotkania ze znanymi autorami, m.in.: z Marko Martinem, Jaroslavem Rudišem, Emilią Smechowski i Filipem Springerem.

Spółka Görlitzer Kulturservice wraz z Niemieckim Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej, Referatem Kultury Śląska w Muzeum Śląskim w Görlitz, Miejską Biblioteką Publiczną w Zgorzelcu i wieloma partnerami z Görlitz i Zgorzelca, chcielibyśmy wypróbować przyjazny dla pandemii format wydarzenia, który umożliwi uczestnictwo wszystkim zainteresowanym.

Dni Literatury nad Nysą odbędą się od środy, 9 czerwca do niedzieli, 13 czerwca 2021 roku.

Czwarta edycja Dni Literatury nad Nysą poświęcona jest mobilności i podróżom. W świetle obecnie obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu temat podróży wydaje się na pierwszy rzut oka nieaktualny. Jednak nadal jest to niepohamowana możliwość podróżowania po krajach, czasach i światach podczas czytania książki. Ten rodzaj podróży jest dostępny.

Poznanie autorki bądź autora książki i odkrycie powodów, dla których pisze, jest możliwe dzięki wydarzeniom Dni Literatury nad Nysą. Wydarzenia są organizowane w dwóch językach i, w razie potrzeby, zostaną w dwóch językach transmitowane na żywo.

Dni Literatury nad Nysą są finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach funduszu małych projektów INTERREG Polska – Saksonia 2014-2022.

Aktualne informacje oraz program dostępne będą od maja pod adresem: www.literaturtage.eu 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tydzień Bibliotek | źr. MBP w Zgorzelcu

Tydzień Bibliotek

Kultura
wtorek, 11 maja 2021, 10:30
Do 15 maja możemy korzystać z oferty MBP przygotowanej w ramach Tygodnia Bibliotek.

Zobacz również