NaStyku.pl

Cztery pory roku Maugosi Sycz. Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu i Referat ds. kultury Śląska przy Muzeum Śląskim w Görlitz, organizatorzy wystawy „Cztery Pory Roku” prezentującej prace malarskie Maugosi Sycz, zapraszają w piątek na otwarcie wystawy.
Foto: Jacek Jankowski
Foto: Jacek Jankowski

Maugosia Sycz urodziła się w 1956 roku w Gliwicach na Górnym Śląsku, skąd rozpoczęła swoją życiową wędrówkę, która zaprowadziła ją najpierw do Krakowa, gdzie studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 1979 roku do Holandii, gdzie odnalazła swoje powołanie. Studiowała tam malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych Minerva w Groningen, a następnie na Akademii Gerrita Rietvelda w Amsterdamie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1985 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako portrecistka. Aktualnie jednak jej ulubione tematy malarskie to pejzaże i świat roślin, a szczególnie kwiaty.

W Sławnikowicach i w Zgorzelcu

Od 10 lat pracownia artystki mieści się w Pałacu Sławnikowice koło Zgorzelca, gdzie tworzy i prezentuje swoje aktualne prace. Obrazy Sycz znajdują się również w kolekcjach prywatnych i publicznych w Holandii, Francji, Niemczech i USA. Wystawa, którą od 16 czerwca do 10 września gościć będziemy w galerii Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu jest pierwszą tak obszerną prezentacją jej prac malarskich w Europa-Mieście Görlitz-Zgorzelec.

Artystka od 40. lat jest wierna klasycznej technice farb olejnych, które kombinuje na swój sposób z akrylamiStyl i tematyka jej obrazów zmieniały się z biegiem czasu, ale jej oryginalna sygnatura i romantyczna malarska wrażliwość zawsze są w nich widoczne.Zafascynowana grą światła i magią koloru, tworzy w unikalny sposób perspektywiczną głębię w dwuwymiarowej przestrzeni obrazu. Inspiracją są dla niej emocjrodzące się w kontakcie z naturą, światłem, przestrzenią, krajobrazem.

Wystawa „Cztery pory roku” | Maugosia Sycz

16 czerwca -10 września 2023 | galeria sztuki | Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
Godziny otwarcia: codziennie 15-18 | Wstęp wolny
Wernisaż: 16 czerwca 2023, godz. 17:00

Zapraszamy serdecznie!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Zobacz również