NaStyku.pl

COOLINARIA. Polsko – niemiecki festiwal smaku

W ostatnią sobotę czerwca, na odrestaurowanym Placu Pocztowym w Görlitz, burmistrzowie Ursu i Gronicz otworzyli przedpremierową edycję pierwszego polsko-niemieckiego festiwalu Smaku Coolinaria.
Nadburmistrz Goerlitz Octavian Ursu i burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz / fot. UM Zgorzelec
Nadburmistrz Goerlitz Octavian Ursu i burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz / fot. UM Zgorzelec

Od przyszłego roku wydarzenie ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu imprez Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz.

Sobotni event był zapowiedzią nowego pierwszego polsko-niemieckiego Festiwalu Smaku Coolinaria, którego premierowe wydanie zaplanowano na czerwiec 2021 r., kiedy to Görlitz obchodzić będzie jubileusz 950-lecia istnienia. Nowe wydarzenie ma być kolejną atrakcją i magnesem, który – jak liczą organizatorzy – przyciągnie do miasta turystów i mieszkańców dalszych zakątków Saksonii i Dolnego Śląska. Organizatorzy zapowiadają też, że festiwal będzie odbywał się po obu stronach Nysy, prezentując różnorodność i bogactwo naszego pogranicza.

Goście sobotniej, przedpremierowej edycji COOLINARIÓW, od godziny 11.00 aż do godziny 22.00, mieli okazję spróbować regionalnych specjałów, posmakować win z najlepszych dolnośląskich, saksońskich i brandenburskich winiarni, czy lokalnego rzemieślniczego piwa z browaru Craftbeerbrauerei SUDOST. Swoją ofertę zaprezentowały też: lokalna palarnia kawy – Görlitzer Kaffeerösterei, produkująca likiery rodzina Kremser, polska firma rodzinna produkująca lody wegańskie oraz dwie restauracje i masarz z Görlitz, którzy przekonywali do swojego asortymentu zapewniając, że każdy – od wegetarian po miłośników wędlin – znajdzie w niej coś dla siebie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również