NaStyku.pl

Busker Tour w Zgorzelcu: Hayatonnu. Zaproszenie na plenerowy spektakl taneczno-akrobatyczny

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na plenerowy spektakl taneczno-akrobatyczny „Wieczna tęsknota” w wykonaniu Hayatonnu… z Japonii.
Busker Tour w Zgorzelcu: Hayatonnu. Zaproszenie na plenerowy spektakl taneczno-akrobatyczny
Busker Tour w Zgorzelcu: Hayatonnu. Zaproszenie na plenerowy spektakl taneczno-akrobatyczny
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu działań „Kulturą w miasto" organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Spektakt odbędzie się na deptaku w ciągu ul. Bohaterów Getta w Zgorzelcu o godzinie 15:30, 16:40 oraz 18:00.
 
Wieczna tęsknota” to liryczna opowieść o pokonywaniu życiowych przeszkód. Hayato udowadnia, że słowa są zbędne, by zbudować więź z publicznością. Łączy techniki taneczne i akrobatyczne, aby wyrazić emocje, które wszyscy znają. Czego potrzeba, aby znaleźć spokój i szczęście?
 
Hayato „Hayatonnu…” Yamaguchi to pochodzący z Japonii tancerz, choreograf i artysta uliczny. Jego styl oparty jest na tańcu współczesnym, jazzie, balecie, tańcu ulicznym i akrobatyce. Częściej można go zobaczyć pokonujące świat na rękach niż nogach. Związany był z licznymi grupami tanecznymi i teatrami (m.in. Austrian Ballet Company, Nomde~s,. Theatre Bomm. Theater Dortmund, Dance Compagnie Fredeweß, Deutsche Oper am Rhein,, TANZheater INTERNATIONAL 2015, Dance Theatre Luxembourg, Theatre Rites, Tanzmoto). Regularnie występuje na festiwalach sztuki ulicznej.

Busker Tour to wydarzenia z udziałem artystów ulicznych z całego świata organizowane przez Małgorzatę Węglarz. Biorą w nich udział akrobaci, iluzjoniści, tancerze, muzycy i reprezentacji innych dyscyplin artystycznych i cyrkowych.
 
Buskerzy, czyli artyści uliczni, którzy każdy plac potrafią zamienić w scenę, to specjaliści od przyciągania i utrzymywania uwagi widzów oraz improwizacji. Zaproszonych wykonawców wyróżnia wciągająca narracja, wysokie umiejętności techniczne i świetny kontakt z publicznością. Chociaż pochodzą z różnych stron świata, nie istnieją dla nich bariery językowe.
 
Wydarzenia odbywają się bez udziału zwierząt. Artyści nowego cyrku wykorzystują rekwizyty i stawiają na mistrzowskie opanowanie własnego ciała. Ich umiejętności doceniają widzowie w każdym wieku. Przyjdź i przekonaj się, jak w jednym miejscu wspólnie bawią się wszystkie pokolenia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, jeśli podoba Ci się spektakl i masz taką możliwość, wykonawcy będzie miło, jeśli wynagrodzisz go datkami do kapelusza. 
 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Worcation / fot. J. Purej

WORCATION 2021 rozpocznie się w sobotę!

Kultura
środa, 28 lipca 2021, 10:57
Międzynarodowa praca z młodzieżą w historycznym miejscu - WORCATION 2021 rozpocznie się w sobotę. Na uczestników czekają warsztaty muzyczne, teatralne i historyczne.

Zobacz również