NaStyku.pl

Betlejemskie Światło Pokoju jest już wśród nas

Od 34 lat z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem wyrusza Betlejemskie Światło Pokoju i dzięki europejskim skautom, w niezwykłej świetlistej sztafecie, przekazywane z rąk do rąk wypełnia Europę bożonarodzeniowym przesłaniem.
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju 2020 na moście Staromiejskim w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju 2020 na moście Staromiejskim w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec

Od niespełna trzech dekad symboliczny płomień podejmują od słowackich kolegów także polscy harcerze i wraz z dobrą nowiną niosą go przez całą Polskę.

Miasto Zgorzelec wraz z harcerzami zgorzeleckiego Hufca ZHP im. Osadników Wojskowych, uczestniczy w tej sztafecie, przekazując w imieniu własnym i mieszkańców Zgorzelca, migoczący symbol dobrej nowiny i pokoju naszym sąsiadom z Görlitz. Podzieliliśmy się nim także w tym roku, jak zawsze przekazując Światło podczas spotkania 18 grudnia na moście Staromiejskim.

Betlejemskie Światło Pokoju, które w miniony czwartek wraz pamiątkowym medalem trafiło do zgorzeleckiego urzędu, a w piątek powędrowało dalej, za zachodnią granicę, niech rozświetli wszystkim świąteczny czas i będzie ogrzewać nasze serca przez kolejnych 12 miesięcy, aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Newsletter stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura

Newsletter MMM od teraz dostępny w języku polskim

Kultura
środa, 13 stycznia 2021, 08:39
Newsletter stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura dostępny dotychczas w języku niemieckim będzie od tego roku publikowany także po polsku.
Międzynarodowe Dni Messiaena 2021

Dni Messiaena 2021 przełożone na wiosnę

Kultura
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 08:23
Pandemia pokrzyżowała festiwalowe plany. Międzynarodowe Dni Messiaena, których centralny punkt stanowi koncert „Kwartet na koniec czasu“ grany 15 stycznia, nie mogą odbyć się tradycyjnie w tym miesiącu. Wydarzenie przełożono na przełom kwietnia i maja.

Zobacz również

#Koncert Domowy Kolędy
Kultura
piątek, 18 grudnia 2020, 08:35

Domowy koncert kolęd

20 grudnia o godz. 16.00 na Facebooku i YouTube odbędzie...