NaStyku.pl

40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego – gra miejska „Akcja Nysa 1981”

13 grudnia 1981 roku to jedna z najważniejszych dat we współczesnej historii Polski. Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza do udziału w wydarzeniu mającym na celu upamiętnienie 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego – gra miejska „Akcja Nysa 1981”
40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego – gra miejska „Akcja Nysa 1981”

12 grudnia 2021 (niedziela) cofniemy się do roku 1981, kiedy w niedzielny poranek mieszkańców Zgorzelca przywitały wojskowe i milicyjne posterunki, a w radiu i telewizji gen. Jaruzelski wygłaszał swoje przemówienie. W ramach planowanych działań w wybranych punktach miasta pojawią się rekonstruktorzy w pojazdach, mundurach oraz w strojach z epoki.

Dla osób chcących się zanurzyć w się w realiach PRL-u w nieco lżejszy sposób przygotowaliśmy grę miejskąAkcja Nysa 1981”. Gra przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych, mogą w niej brać udział osoby pełnoletnie oraz osoby niepełnoletnie grupowo pod opieką osoby dorosłej lub indywidualnie.

Miejscem rozpoczęcia będzie posterunek milicyjny na ul. Bohaterów Getta, gdzie uczestnicy będą mogli pobrać pakiet startowy, zawierający niezbędne informacje do rozwiązywania poszczególnych zadań.

Gra rozgrywać się będzie w niedzielę (12.12.2021 r.) w godz. 10:00 – 15:00, a czas wykonania zadań, w zależności od zaangażowania i możliwości kondycyjnych graczy, wyniesie od 30 minut do 1 godziny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. FB K.Haytas

Idź precz - Karolina Haytas w premierowym duecie z Doniem

Kultura
poniedziałek, 19 lutego 2024, 11:45
Za kilka dni, a dokładnie 28 lutego usłyszymy nowy utwór wokalistki Karoliny Haytas w duecie z Doniem. Muzyk znany jest z hip-hopowej grupy Ascetoholix i swojej solowej działalności. Karolina wypromowała takie utwory jak “Złamana” czy “Jesienna refleksja"
fot. MDK Zgorzelec

Powraca Teatr Ziemi Zgorzeleckiej!

Kultura
piątek, 02 lutego 2024, 09:18
Być może niewiele już osób pamięta, ale Zgorzelec - odkąd istnieje jako miasto - zawsze miał teatr. Nadnyska scena była jedną z pierwszych w powojennej Polsce!

Zobacz również