NaStyku.pl

3 dni gier na PGE Turów Arena w Zgorzelcu! Stwórz wirtualny świat Przygody z Nysą!

urniej FIFA22, rywalizacja w Fortnite, CS:GO i League of Legends, a przede wszystkim możliwość stworzenie wirtualnego świata Przygody z Nysą w Minecrafcie.
fot. Organizator
fot. Organizator

Od piątku do niedzieli w ramach wydarzenia „RE(KREACJA) – ŚWIAT PRZYGODY Z NYSĄ” PGE Turów Arena zamieni się w bezpłatną strefę gier, zabaw i rekreacji!

„RE(KREACJA) – ŚWIAT PRZYGODY Z NYSĄ” to wydarzenie organizowane przez Miasto Zgorzelec w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap V”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Od piątku 9 września do niedzieli 11 września czekamy w hali PGE Turów Arena na wszystkich mieszkańców regionu – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Strefy konsolowe, komputerowe, gry planszowe, planszówki, a nawet strefa retro – każdy znajdzie coś dla siebie.

Strefa Minecraft

 • wyzwanie dla młodych twórców: stwórz autorski, wirtualny świat Przygody z Nysą nawiązujący do idei i efektów całego projektu: online w domu lub w wyjątkowej strefie Minecrafta w PGE Turów Arenie od piątku do niedzieli
 • obowiązkowa rejestracja poprzez platformę www.przygodaznysa.pl
 • wielki finał w niedzielę – dla najbardziej kreatywnych uczestników czekają ciekawe upominki!
 • ograniczona liczba miejsc – kto pierwszy ten lepszy!
 • bonus na hali: wystawa wielkoformatowa prezentująca efekty projektu Przygoda z Nysą. Ekspozycja będzie świetną inspirację dla kreujących własny świat Przygody z Nysą.

Przez 3 dni, od piątku do niedzieli, będziemy bawić się i rywalizować jeden na jeden lub drużynowotakże w specjalnie zaaranżowanych e-sportowych strefach:

 • strefie FIFA 22
 • strefie Fortnite
 • strefie League of Legends (możliwość utworzenia drużyn – maksymalnie 5-osobowych. Zgłoszenia na hali przez cały czas trwania wydarzenia)
 • strefie Counter-Strike: Global Offensive (możliwość utworzenia drużyn – maksymalnie 5-osobowych. Zgłoszenia na hali przez cały czas trwania wydarzenia)

Ponad 30 planszówek!

Dla chcących odpocząć od cyfrowego świata przygotowaliśmy strefę planszówkową, gdzie pokażemy i nauczymy Was grać w nowoczesne gry planszowe, karciane i figurkowe. Na uczestników czekać będzie ponad 30 tytułów gier o zróżnicowanym stopniu trudności!

40-letnia podróż w czasie w STREFIE RETRO

 • konsole od drugiej do siódmej generacji!
 • monitory kineskopowe
 • w sobotę o godz. 18.00 turniej w Quake III Arena! Zapisy bezpośrednio w PGE Turów Arenie od odz. 15.00 do 17.30. Dla zwycięzców przewidziano miłe niespodzianki!
 • gra w stylu PONG

 

Wydarzenie „RE(KREACJA) – ŚWIAT PRZYGODY Z NYSĄ”

Gdzie?

Kiedy? O której?

 • Piątek (9 września) od godz. 14.00 do 20.00
 • Sobota (10 września) od godz. 11.00 do 20.00
 • Niedziela (11 września) od godz. 12.00 do 18.00

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Dzień Wież w Gӧrlitz

Kultura
czwartek, 21 września 2023, 10:05
Już w najbliższą niedzielę, 24 września, niepowtarzalna okazja spojrzenia na Gӧrlitz z góry. Z okazji Dnia Wież już od godziny 10:00 rano na zwiedzających czekać będą cztery z pięciu wież miejskich.
fot. Organizator

Opera Aida w Zgorzelcu. Serdecznie zapraszamy!

Kultura
czwartek, 21 września 2023, 09:21
Karkonoski Festiwal Operowy po raz kolejny w Zgorzelcu. Tym razem, za jego sprawą, miłośnicy opery będą mogli usłyszeć jedną z największych i najważniejszych kompozycji operowych w historii gatunku – Aidę Giuseppe Verdiego.

Zobacz również