NaStyku.pl

28. festiwal ViaThea, czyli magia na ulicach Europa-Miasta

ViaThea – pełen kreatywności i niezapomnianych występów festiwal teatrów ulicznych w Europa – Mieście Görlitz/Zgorzelec! Od 4 do 6 lipca 2024 roku spotkanie z artystami z całego świata, dla których sceną staną się place i ulice naszego miasta.
fot. Organizator
fot. Organizator

„FERNWEH” – pod tym hasłem odbędzie się tegoroczny festiwal i będzie odpowiedzią na problem rosnącej niestabilności i napięć w dialogu międzykulturowym. Artyści festiwalu swoją twórczością zabiorą nas w podróż po całym świecie udowadniając, że różnorodność wzbogaca nasze doświadczenia i nie musi oznaczać zagrożenia.

W tym roku zaprezentuje się nam 46 grup artystów z ponad 10 krajów. W sumie, podczas całego festiwalu zobaczymy ponad 200 występów.

ViaThea startuje w czwartek, 4.07, o godzinie 16:30 piknikiem teatralnym na Stokrotkowej Łące w parku miejskim w Görlitz – to tam odbędzie się legendarny, otwierający festiwal, konkurs na kosz piknikowy. Oczywiście to nie jedyna czwartkowa atrakcja. Görlitzki park będzie sceną dla teatrów aż do godziny 23:30.

Piątek i sobota z ViaThea to występy na ulicach i placach Görlitz i ­Zgorzelca. W oba te dni, od 17:00 do 23:30, warto przejść się görlitzkim starym miastem i śródmieściem oraz zgorzeleckim Przedmieściem Nyskim aby obejrzeć barwne i porywające spektakle w wykonaniu grup teatralnych, tancerzy i akrobatów.

W piątek, o godzinie 18:30, zapraszamy na spektakle po stronie polskiej: na przyczółku Mostu Staromiejskiego i Bulwarze Greckim zaprezentują się Bastian Quitral oraz Sqeezed Peaches.

W sobotę, o godzinie 17:45 po stronie polskiej wystąpią przed Państwem Madame Buqu i zespół Hańba.

7 lipca, w niedzielę, festiwal przenosi się do Bad Muskau.

Szczegółowy program jest już do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, w kasie teatru oraz licznych punktach w Görlitz.  Cena broszury to 5 Euro i jak zawsze cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie organizacji kolejnych festiwali.

Szczegóły: viathea.de

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Wakacyjne zabawy z eMDeKiem w parku Paderewskiego

Kultura
wtorek, 23 lipca 2024, 09:58
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach akcji „Wakacyjna zabawa z eMDeKiem”. Tym razem, w wir dziecięcej uciechy zabierzemy Was 27 lipca w parku im. I Paderewskiego.

Zobacz również

fot. Organizator
Kultura
środa, 26 czerwca 2024, 09:24

Jakuby 2024 – zostań wystawcą

Zapraszamy do wzięcia udziału w największej imprezie rozrywkowo-handlowej na polsko-niemieckim...