NaStyku.pl

25. Festiwal Teatrów Ulicznych Viathea

Już w najbliższy czwartek, 4 lipca, rozpoczyna się kolejna edycja letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych ViaThea.
Festiwal Teatrów Ulicznych Viathea
Festiwal Teatrów Ulicznych Viathea

W tym roku wydarzenie obchodzi piękny jubileusz ćwierćwiecza i odbywać się będzie pod hasłem: "Najlepsze z najlepszych", sprowadzając nad Nysę artystów z Belgii, Brazylii, Niemiec, Grecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Austrii, Portugalii, Szwajcarii i Hiszpanii.

Od czwartkowego popołudnia międzynarodowe zespoły teatralne zawładną niepodzielnie parkiem miejskim w Görlitz. To właśnie tam od wielu lat piknikiem teatralnym na Stokrotkowej Łące Europa-Miasto wita i inauguruje swój najpiękniejszy letni festiwal. W kolejnych dniach - piątek, 5 lipca i sobotę, 6 lipca, aktorów, muzyków i offowych artystów towarzyszących imprezie spotkamy w śródmieściu Goerlitz: na starówce, ulicach, placach i skwerach oraz przy moście staromiejskim w Zgorzelcu.

Wśród 21 grup teatralnych, w gronie 90 artystów spotkamy tym razem także doskonale znane publiczności Viathea grupy: berlińską Grotest Maru, brytyjską Bash Street Theatre, niemiecki przezabawny Theater Irrwisch, czy poetycki Theatro So. To jednak nie wszystko, bo trzydniowy program festiwalu ViaThea to wiele magicznych spektakli teatralnych, dla których scenografią jest nadnyskie miasto, ale też spotkania z muzyką - czasami żywiołową, klezmersko szaloną – stworzoną do tańca i zabawy, a czasami intrygującą, niecodzienną, wykonywaną na niespotykanych, rzadkich instrumentach. Teatry uliczne to mieszanka gatunków i niezwykłe bogactwo środków wyrazu, form i tematów. W programie nie może więc zabraknąć także sztuki cyrkowej. Na tegorocznym festiwalu zaprezentują ją przeczący prawom grawitacji członkowie grupy Omnivolant.

Zapraszamy do Zgorzelca/Görlitz na pełne magii, letnie spotkania z teatrami ulicznymi z całego świata. Początek - piknik teatralny we czwartek, 4 lipca, na Stokrotkowej Łące w parku miejskim w Görlitz. Kolejne dwa dni, piątek – 5 lipca i sobota – 6 lipca, to spotkania z teatrem w magicznej scenografii śródmieścia Görlitz i przy moście Staromiejskim w Zgorzelcu. Programy teatralne już w sprzedaży, można je nabyć m.in. w punktach informacji turystycznej i Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu w cenie 5 euro / 22 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży zasila budżet przyszłorocznego festiwalu, a więc kupując program pomagamy organizować kolejną edycję. 

 25. Festiwal Teatrów Ulicznych Viathea

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Cyrkus

CYRKUS latem zaprasza na spektakl

Kultura
środa, 10 lipca 2019, 08:51
Na zamku Klingewalde trwają próby do spektaklu cyrkowego "fata morgana". Młodzi cyrkowcy zaprezentują go w sobotę, 13 lipca, o godzinie 15.00, na podwórku przy Konsulstraße 65 w Görlitz. Wstęp wolny!

Zobacz również

Muzyczne Piątki Zgorzelec 2019 - harmonogram koncertów
Kultura
niedziela, 30 czerwca 2019, 15:17

Muzyka pod chmurką

Ruszają Muzyczne Piątki! Wiemy, że część z Was czeka na...