NaStyku.pl

100. rocznica urodzin Paula Celana. Czytanie koncertowe w Europejskim Centrum Pamięć Edukacja, Kultura

W poniedziałek 26 października w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura o godz. 19.00 odbędzie się czytanie z okazji setnych urodzin Paula Celana w formie koncertu.
Paul Celan
Paul Celan

W programie znajdzie się aranżacja wierszy Paula Celana, muzyczne interpretacje jego poezji, a także „Herzzeit” (pl. Czas serca) - wybór listów Paula Celana i Ingeborg Bachmann.

Podczas wsłuchiwania się w dźwięki i teksty, pomiędzy muzykami, aktorami i publicznością wytwarza się niepowtarzalna atmosfera dająca przestrzeń do refleksji nad zjawiskiem prześladowania i próbą uporania się z nim obecnymi w biografii Paula Celana. Późniejsza dyskusja będzie stanowiła okazję do podjęcia i zgłębienia wspomnianych tematów.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i niemieckim. Wiersze Paula Celana zostaną zaprezentowane tylko w języku oryginału (j.niemieckim).

Czas trwania: 115 minut z późniejszą dyskusją (ok. godz. 21)

Reżyseria: Uta Reitz

Adaptacja: Uwe Schareck

Kompozycja: Bojan Vuletic

Gra aktorska: Britta Shulamit Jakobi, Hanno Dinger

Teksty: Daniel Anders

Mivos Quartet: Olivia De Prato & Victor Lowrie, Maya Bennardo, Tyler Bordon,

Trąbka: Franz Hackel

Organizator: Rimon-Productions  

Partnerzy: Landeszentrale für Politische Bildung; Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura; Meetingpoint Music Messiaen e.V.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również