NaStyku.pl

Wystawa Miasto Świata – przeszłość i przyszłość zawita do Görlitz

Kolektyw Kfuenf z Görlitz oraz stowarzyszenie "S27 – Kunst und Bildung" z Berlina zapraszają na otwarcie wystawy "Miasto Świata – przeszłość i przyszłość". Wielkoformatowa makieta składająca się z ok. 80 modeli domów wizualizuje biografie ich budowniczych.
W Görlitz-Zgorzelcu, podczas otwartych warsztatów, wystawa zostanie uzupełniona o dodatkową "dzielnicę".(fot.: Matze Goerig)
W Görlitz-Zgorzelcu, podczas otwartych warsztatów, wystawa zostanie uzupełniona o dodatkową "dzielnicę".(fot.: Matze Goerig)

Wystawę "Miasto Świata – przeszłość i przyszłość" można było zobaczyć w Berlinie i Londynie, a od 10 maja zawita ona do Görlitz. Wielkoformatowa makieta to zbiór modeli domów, które powstały we współpracy z uchodźcami z najróżniejszych krajów. Na ponad 500 metrach kwadratowych prezentowane są domy mieszkalne, szkoły, miejsca modlitwy i pracy – wielonarodowe miasto w miniaturze. Budynki wykonane z tektury, drewna i innych materiałów odzwierciedlają biografie ich budowniczych.

Mieszkańcy Görlitz i Zgorzelca - zarówno ci nowo przybyli, jak i osiadli - stworzyli podczas dwutygodniowych zajęć wizję wspólnego miasta. Wynik ich pracy to modele domów, ulice, place znajdujące się w tzw. "görlitzkiej dzielnicy" będącej integralną częścią wystawy "Miasto Świata". 

Makieta będzie prezentowana od 10 maja do 3 czerwca na terenie dawnego dworca towarowego (Güterbahnhof) w Görlitz. Uroczyste otwarcie wystawy, któremu towarzyszyć będzie koncert zespołu "San Ima", odbędzie się 10 maja o godz. 15:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia oraz programu towarzyszącego znajduje się na stronie www.weltstadtgoerlitz.de.

Wystawa jest inicjatywą stowarzyszenia pożytku publicznego "S27 – Kunst und Bildung" oraz kolektywu Kfuenf z Görlitz.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również