NaStyku.pl

Wracają Muzyczne Piątki

Znów mamy wakacje, więc znów zaczynamy serię plenerowych koncertów z muzyką… różną. Zawsze w piątki, zawsze o godzinie 18.00, zawsze na skwerze ks. Popiełuszki. Przed nami 6 muzycznych wydarzeń, 6 dźwiękowych wycieczek do przeróżnych muzycznych krain.
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury zapraszają na Muzyczne Piątki
Burmistrz Miasta Zgorzelec i Miejski Dom Kultury zapraszają na Muzyczne Piątki

"Muzyczne Piątki" to cykl koncertów na świeżym powietrzu, który na stałe wpisał się kalendarz wydarzeń kulturalnych Zgorzelca. Każdy koncert charakteryzuje się niezwykłą atmosferą, która pozwala cieszyć się muzyką w wyjątkowy sposób. Mieszkańcy Zgorzelca, Görlitz i okolic będą mieli okazję kolejny raz uczestniczyć w tym niezwykłym widowisku muzycznym.

Cykl rozpocznie się już 13 lipca, a ostatni koncert zaplanowany jest na 17 sierpnia. Przed słuchaczami sześć muzycznych wydarzeń, sześć dźwiękowych wycieczek do przeróżnych muzycznych krain. Znajdzie się miejsce i dla Chopina, i dla nowoczesnej muzyki ambient i dla miejskich ballad.

Weźcie ze sobą fotele turystyczne, koce, stołeczki, bo nauczeni doświadczeniem przypuszczamy, że miejskich leżaków dla wszystkich nie wystarczy.

UWAGA! Gdy pogoda nie dopisze, to koncerty będą się odbywać w Miejskim Domu Kultury.

Justyna Jary i zespół PompaDur

13 lipca, godzina 18.00 - "Krwawe ballady" – piosenki miejskich podwórek

Kolektyw artystyczny. PompaDur gościło już na wielu scenach festiwalowych, klubowych oraz ośrodków kultury m.in. Warszawa (Festiwal ArtPark, Sen Pszczoły, Chłodna 25, Regeneracja, Dzika Strona Wisły, PROM Kultury Saska Kępa, Bielański Ośrodek Kultury /w cyklu Folk w mieście/), Lublin (Carnaval Sztukmistrzów i Festiwal Dźwięki Słów), Częstochowa (Festiwal Retro), Wrocław (Art Cafe Pod Kalamburem), Tychy (Miejski Ośrodek Kultury), Grójec (Gminny Ośrodek Kultury). W 2017 roku nakładem wydawnictwa Soliton ukazała się debiutancka płyta Justyny Jary i PompaDur "Krwawe Ballady ".

- Zespół dokonał rzeczy niezwykłej: wziął w swoje ręce skamielinę jaką jest gatunek warszawsko-ludowej ballady miejskiej, odrzucił to, co martwe i o ożywił to, co esencjonalne i ponadczasowe – powiedział Paweł Szczutowski w Radiu Praga.

SeBoom Band

20 lipca, godz. 18.00 – Muzyka nowoczesna – ambient, electronic, live guitars, elektrojazz

SeBoom to muzyczne trio w ciekawy sposób łączące żywe instrumenty z brzmieniami generowanymi przez komputery i syntezatory. Artyści oferują muzyczną podróż pomiędzy dźwiękami odwołującymi się do jazzu jak i nowoczesnej elektroniki. Wykorzystują improwizację połączoną z technikami samplingu i cyfrowego przetwarzania dźwięków. Powstałe w ten sposób kompozycje zapewniają słuchaczom kojący dźwiękowy chilout, nie szczędząc też mocniejszych brzmień i tanecznej klubowej energii.

Anna Lipiak

27 lipca, godz. 18.00 "Chopin na trawie"

Ani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać :) Zgorzelczanka jest jedną z najzdolniejszych pianistek młodego pokolenia, wrażliwa nie tylko jako artystka, ale i jako człowiek dla drugiego człowieka. Muzyka i granie na fortepianie jest jej pasją od 5. roku życia, z każdym wyjściem na scenę spełnia swoje marzenie i misję. Żyje, by dzielić się emocjami, przeżyciami, wnętrzem, by umożliwiać ludziom głębsze doznania poprzez sztukę. Jest odważna i nietuzinkowa, wie, że udeptana przez innych ścieżka nie zawsze prowadzi do sukcesu, dlatego idzie własną drogą, z ufnością i wdzięcznością za wszystko co już udało jej się osiągnąć.

Anna Buczek i Filip Filipiuk

3 sierpnia, godz. 18.00 - "Pieśni znalezione w sercu" – mantry, modlitwy, psalmy, czyli musica medicina

Pieśni i muzyka mocy od niepamietnych czasów spełnia w ludzkim życiu rolę lekarstwa dla duszy i ciala – stąd jej nazwa – Musica Medicina. Mantry, modlitwy i pieśni tego rodzaju były i są śpiewane z intencją oczyszczenia ciała i duszy z ociężałości, choroby, a także z intencją transformacji przeszkadzających myśli oraz emocji – leku, poczucia winy, smutku, bezsilnosci, gniewu, rozpaczy – w emocje pozytywne: radość, zaufanie, spokój, miłość i przywrócenie w ten sposob stanu rownowagi na każdym poziomie ludzkiego istnienia.

Duet Jackpot

10 sierpnia, godz. 18.00 - "Historie wielkiej wagi" piosenki z repertuaru Hanny Banaszak, Ewy Bem, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Seweryna Krajewskiego, Kabaretu Starszych Panów, Marka Grechuty i Krystyny Prońko

Duet Jackpot tworzy zgrana para szczecińskich artystów. Kaja Buja – hipnotyzuje głosem. Maciej Kazuba zachwyca mistrzowską grą na gitarze. Ich ciekawe aranżacje wokalno-instrumentalne stwarzają niezwykle ciepły klimat podczas koncertów.

Duet Bow2bow

17 sierpnia, godz. 18.00 – Agnieszka Kowalczyk i Izabela Buchowska "Pop na smyczkach", muzyka, którą każdy zna i lubi

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Spektakl: Kolacja na cztery ręce

Kultura
wtorek, 02 kwietnia 2024, 08:54
Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe.

Zobacz również