NaStyku.pl

SOUNDSYSTEM STREET FESTIVAL: Rise up! Sound System

Soundsystem Street Festival coraz bliżej. To wielkie wydarzenie, na które wielu mieszkańców polsko-niemieckiego pogranicza czekało od wielu lat. Dziś mamy dla Was kolejną garść informacji, tym razem o kolektywie Rise up! Sound System.
Rise up! Sound System
Rise up! Sound System

Kolektyw działający od 2004 roku w Częstochowie, którego założycielami są Piotr "Andrzej" Całus, Paweł "Zmora" Skalik i Łukasz "Lotnik" Mszyca. Od 2009 roku niezmiennie organizują i nagłaśniają Yellow Stage na Ostróda Reggae Festival.

Przez kilka lat na scenie pojawiły się dziesiątki artystów, często młodych selektorów prezentujących głównie brzmienia szeroko pojętego reggae z głównym naciskiem na dub i mocny bas. Działalność Rise up! to przede wszystkim prezentacja muzyki, organizacja imprez sound systemowych oraz promocja kultury reggae dub w Polsce. 

Podczas swoich występów skupiają się na takich gatunkach muzycznych jak roots, digital, stepper oraz dub. Ich DJ sety okraszone są nawijkami ze świadomym przekazem, masą efektów, syren oraz sampli. Jak przystało na sound system z prawdziwego zdarzenia, dysponują potężnym nagłośnieniem własnej produkcji o mocy wyjściowej prawie 30kW, dzięki któremu uczestnik imprezy nie tylko może usłyszeć najnowsze produkcje, ale i fizycznie odczuć je na własnej skórze! 

Na ponad 12-letnie doświadczenie Rise up! składają się niezliczone ilości imprez w klubach, dziesiątki imprez plenerowych oraz współpraca przy organizacji czołowych festiwali w Polsce. Kolektyw może się również poszczycić kooperacją z wieloma topowymi artystami z kraju i zagranicy.

Zapraszamy na Facebooka Rise up.

Więcej o festiwalu tutaj - klik.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dubseed Sound System

Soundsystem Street Festival: Dubseed Sound System

Kultura
piątek, 17 sierpnia 2018, 09:11
To już dzisiaj! O godzinie 15.00 startuje Soundsystem Street Festival! Część koncertowa rozpocznie się o godzinie 19.00. I właśnie wtedy na scenie nr 5 (w pobliżu Mostu Staromiejskiego) zobaczymy Dubseed Sound System.
Paproota.org Sound.system

SOUNDSYSTEM STREET FETIVAL: PAPROOTA.ORG SOUND.SYSTEM

Kultura
wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:34
PAPROOTA.ORG SOUND.SYSTEM to w 100% własnoręcznie zbudowana wieża kolumn, przenosząca dźwięki w najwierniejszy sposób. W skład kolektywu wchodzi konstruktor, operator, dj Dusza oraz propagator muzyki netlabowej, dj V-tek.

Zobacz również