NaStyku.pl

SOUNDSYSTEM STREET FESTIVAL: Kosmos Mega Sound System

17 sierpnia na Przedmieściu Nyskim pojawi się także Kosmos Mega Sound System. Więcej o zespole przeczytasz u nas!
Kosmos Mega Sound System
Kosmos Mega Sound System

Kosmos Mega Sound System pierwszy raz rozbrzmiał w 1994 roku w Szklarskiej Porębie. Inicjatorem i twórcą tego projektu jest pochodzący ze Zgorzelca DJ Ostatni z Aborygenów Jasiu. Mieszanka reggae, ska i elektronicznych beatów składają się na całość sound systemowego mixu. Poza jamajskimi rytmami prezentowane są produkcje z wytwórni elektro dubowych, rozbrzmiewa także bhangra, dancehall i drum & bass.

Na przestrzeni prawie 25 lat Kosmos Mega Sound System wziął udział w ponad 600 imprezach na terenie kraju, Niemiec i Czech. Do najbardziej udanych imprez można zaliczyć udział w IV i V pojedynku polskich sound systemów Sound Clash 2002 w Poznaniu i Szczecinie, Sound Clash 2005 w Poznaniu, czy występy podczas Ostróda Reggae Festival i Wroclove Summer Stage.

Kosmos Mega Sound System pozostaje głównym inicjatorem różnego rodzaju reggae’owych imprez w Szklarskiej Porębie i okolicach. Jego wielogatunkowa selekcja i mikrofonowa moderacja mają wielu zwolenników. To również jeden z pierwszych polskich soundów dysponujących własnym systemem nagłośnieniowym.

http://www.kosmos-sound.pl/

https://www.facebook.com/pg/kosmos.sound

Więcej o festiwalu tutaj - klik.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem

Byle nie o miłości – piosenki Agnieszki Osieckiej

Kultura
poniedziałek, 15 października 2018, 08:49
Koncert to wyjątkowy, bo choć poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła…..
2 listopada 2018 r. godz. 19.00

Biga*Ranx w Zgorzelcu – jedyny koncert w Polsce

Kultura
środa, 10 października 2018, 08:44
To jedyne takie wydarzenie w Polsce – Biga*Ranx – francuska petarda zagra w Zgorzelcu. Podczas tego jedynego występu Francuzów w Polsce towarzyszyć im będzie DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I.

Zobacz również