NaStyku.pl

Recital skrzypcowy Jacka Ropskiego

Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu zaprasza wszystkich melomanów na recital skrzypcowy Jacka Ropskiego.
19 marca, godzina 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.
19 marca, godzina 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

19 marca o godz. 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego pt. Dla Niepodległej. Koncert zorganizowany jest w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zabrzmią m.in. utwory wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora - Henryka Wieniawskiego.

W zgorzeleckiej szkole muzycznej gościć będziemy Jacka Ropskiego, znamienitego skrzypka, doktora habilitowanego sztuki, adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika, a potem w berlińskim Universität der Künste i w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Jackowi Ropskiemu towarzyszyć na fortepianie będzie Michał Błaszczyk, doświadczony pianista i pedagog zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Wstęp wolny!

W programie:

  1. Georg Friedrich Händel Sonata g nr 2
  2. Niccolo Paganini Cantabile
  3. Henryk Wieniawski Legenda op. 17
  4. Frietz Kreisler Kaprys wiedeński
  5. Henryk Wieniawski Dudziarz
  6. Antonio Bazzini Taniec karzełków op. 25

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 lipca, początek godzina 17, wstęp wolny (mat. prasowe MDK Zgorzelec)

Koncert dla Niepodległej

Kultura
wtorek, 19 czerwca 2018, 14:53
W roku jubileuszowym odzyskania przez Polskę niepodległości w parku Paderewskiego w Zgorzelcu odbędzie się specjalny, rocznicowy koncert.

Zobacz również

Do Polski przyjechało blisko 4 tys. greckich dzieci
Kultura
środa, 13 czerwca 2018, 13:23

Na grecką nutę

XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu odbędzie się...
Zespół tworzą: Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian) | (fot.: PSM Zgorzelec)
Kultura
poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:12

Koncert Trio Tango

19 czerwca o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I...