NaStyku.pl

Recital skrzypcowy Jacka Ropskiego

Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu zaprasza wszystkich melomanów na recital skrzypcowy Jacka Ropskiego.
19 marca, godzina 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.
19 marca, godzina 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

19 marca o godz. 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego pt. Dla Niepodległej. Koncert zorganizowany jest w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zabrzmią m.in. utwory wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora - Henryka Wieniawskiego.

W zgorzeleckiej szkole muzycznej gościć będziemy Jacka Ropskiego, znamienitego skrzypka, doktora habilitowanego sztuki, adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika, a potem w berlińskim Universität der Künste i w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Jackowi Ropskiemu towarzyszyć na fortepianie będzie Michał Błaszczyk, doświadczony pianista i pedagog zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Wstęp wolny!

W programie:

  1. Georg Friedrich Händel Sonata g nr 2
  2. Niccolo Paganini Cantabile
  3. Henryk Wieniawski Legenda op. 17
  4. Frietz Kreisler Kaprys wiedeński
  5. Henryk Wieniawski Dudziarz
  6. Antonio Bazzini Taniec karzełków op. 25

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Materiały prasowe Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

Jacek Ropski. Mistrz skrzypiec w Zgorzelcu

Kultura
środa, 21 marca 2018, 09:39
W poniedziałkowy wieczór 19 marca w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego pt. Dla Niepodległej.
Materiały prasowe UM Zgorzelec

Jarmark Wielkanocny już w sobotę!

Kultura
wtorek, 20 marca 2018, 14:15
W sobotę 24 kwietnia, zapraszamy na Parkową na drugą edycję Jarmarku Wielkanocnego. Będzie smacznie, kolorowo i tradycyjnie.

Zobacz również