NaStyku.pl

Recital skrzypcowy Jacka Ropskiego

Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu zaprasza wszystkich melomanów na recital skrzypcowy Jacka Ropskiego.
19 marca, godzina 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.
19 marca, godzina 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

19 marca o godz. 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego pt. Dla Niepodległej. Koncert zorganizowany jest w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zabrzmią m.in. utwory wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora - Henryka Wieniawskiego.

W zgorzeleckiej szkole muzycznej gościć będziemy Jacka Ropskiego, znamienitego skrzypka, doktora habilitowanego sztuki, adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika, a potem w berlińskim Universität der Künste i w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Jackowi Ropskiemu towarzyszyć na fortepianie będzie Michał Błaszczyk, doświadczony pianista i pedagog zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Wstęp wolny!

W programie:

  1. Georg Friedrich Händel Sonata g nr 2
  2. Niccolo Paganini Cantabile
  3. Henryk Wieniawski Legenda op. 17
  4. Frietz Kreisler Kaprys wiedeński
  5. Henryk Wieniawski Dudziarz
  6. Antonio Bazzini Taniec karzełków op. 25

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Krzysztof Daukszewicz wystąpi w styczniu w zgorzeleckim MDK

Pisał do Hrabiego, zaśpiewa w Zgorzelcu

Kultura
piątek, 07 grudnia 2018, 14:13
Znany z kabaretu, radiowej Trójki i Szkła Kontaktowego Krzysztof Daukszewicz wystąpi w Zgorzelcu. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.
Zapraszamy na Mikołajki w Zgorzelcu, 6 grudnia, godz. 17, skwer Popiełuszki

Mikołaj przy choinkach

Kultura
środa, 28 listopada 2018, 09:47
TELEGRAM: Wiem, że byłyście grzeczne. STOP. Przyjeżdżam do Zgorzelca. STOP. Będę 6 grudnia około godziny 17. STOP. Spotkajmy się na skwerze ks. Popiełuszki, przy choince. STOP. Do zobaczenia. STOP. Wasz Święty Mikołaj.

Zobacz również

fot. Tomasz Janusz Szeremeta
Kultura
środa, 21 listopada 2018, 08:24

Teatr jako oswajanie śmierci

W najbliższą niedzielę zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu,...