NaStyku.pl

Poznaj te miejsca. Wernisaż wystawy fotografii Anny Domki

Na co dzień zajmuje się liczbami, ale to fotografia jest jej największą pasją. Anna Domka, bo o niej mowa, po raz drugi zaprasza na wernisaż swoich prac. Wystawa fotografii ruszy 10 grudnia o godzinie 16.00 w Ośrodku Kultury w Zawidowie.
"Poznaj te miejsca" wernisaż fotografii Anny Domki | materiały prasowe OK w Zawidowie
"Poznaj te miejsca" wernisaż fotografii Anny Domki | materiały prasowe OK w Zawidowie

Anna Domka jest rodowitą zawidowianką, buchalterką, podróżniczką i fotografką z zamiłowania. Swoje prace po raz pierwszy pokazała w 2014 r. Wydarzenie odniosło duży sukces, a autorka zdobyła należne jej uznanie. Obecnie wystawa prac odbędzie się pod hasłem "Poznaj te miejsca". O jakich miejscach mowa? O tych, które już znamy i towarzyszą nam od pamiętnych czasów. Owe miejsca na zdjęciach Anny otrzymują jednak nowe życie, bardziej niezwykłe i osobliwe. Autorka chce zabrać mieszkańców w podróż po zakątkach Zawidowa oraz Podgórza Izerskiego.

- Czym jest dla mnie fotografia? Pokazywaniem tego co widzę, wypowiedzią tysięcy słów, próbą pokazania piękna, być może czasem bardzo subtelnego, subiektywnie postrzeganego. Kiedy indziej jest przekornym pokazaniem niedoskonałości w tym, co powinno być świetne. Pokazuję też, to co mnie zachwyca i ujmuje, to co w danej chwili według mnie jest ciekawe. Mam nadzieję, że uchwycone w obiektywie kadry, przedstawiają niejednokrotne miejsca wcześniej już odwiedzane przez nas w całkiem nowej odsłonie. Fascynacja grą świateł, dociekliwość w wychwytaniu niewidocznych szczegółów powoduje konieczność docierania do wybranych miejsc w odpowiednich porach roku lub czasem dnia. Moja pasja jest to pewnego rodzaju ucieczka od codzienności, od przyziemnych spraw. Wiąże się z zamiłowaniem do wędrówek. Dzięki którym odkrywam za pomocą obiektywu odkrywam niecodzienne miejsca, jest jednym ze sposobów na odkrywanie tych miejsc. Mimo, że ponad 40 lat zawodowo jestem związana z finansami, pokochałam fotografię. Mój pierwszy aparat to KODAK V 530, a pierwsza lustrzanka to Sony a350. Fotografia wyzwala we mnie emocje, entuzjazm oraz ekscytację potrzebną do kreatywnego tworzenia. Stała się lekarstwem na nudę, na stresy, na codzienność. Stała się moją pasją, czymś szczególnym w moim życiu. Dodaje mi skrzydeł w momencie dostrzeżenia tego "czegoś " w wizjerze, w ułamku sekundy. Cieszą mnie te dni, kiedy w mgnieniu oka zatrzymuję chwilę, by móc do nich zawsze wracać, nawet po latach – mówi Anna Domka. - Chętnie się z Wami podzielę tymi chwilami. Zapraszam do mojego świata.  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem

Byle nie o miłości – piosenki Agnieszki Osieckiej

Kultura
poniedziałek, 15 października 2018, 08:49
Koncert to wyjątkowy, bo choć poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła…..
2 listopada 2018 r. godz. 19.00

Biga*Ranx w Zgorzelcu – jedyny koncert w Polsce

Kultura
środa, 10 października 2018, 08:44
To jedyne takie wydarzenie w Polsce – Biga*Ranx – francuska petarda zagra w Zgorzelcu. Podczas tego jedynego występu Francuzów w Polsce towarzyszyć im będzie DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I.

Zobacz również