NaStyku.pl

Poznaj te miejsca. Wernisaż wystawy fotografii Anny Domki

Na co dzień zajmuje się liczbami, ale to fotografia jest jej największą pasją. Anna Domka, bo o niej mowa, po raz drugi zaprasza na wernisaż swoich prac. Wystawa fotografii ruszy 10 grudnia o godzinie 16.00 w Ośrodku Kultury w Zawidowie.
"Poznaj te miejsca" wernisaż fotografii Anny Domki | materiały prasowe OK w Zawidowie
"Poznaj te miejsca" wernisaż fotografii Anny Domki | materiały prasowe OK w Zawidowie

Anna Domka jest rodowitą zawidowianką, buchalterką, podróżniczką i fotografką z zamiłowania. Swoje prace po raz pierwszy pokazała w 2014 r. Wydarzenie odniosło duży sukces, a autorka zdobyła należne jej uznanie. Obecnie wystawa prac odbędzie się pod hasłem "Poznaj te miejsca". O jakich miejscach mowa? O tych, które już znamy i towarzyszą nam od pamiętnych czasów. Owe miejsca na zdjęciach Anny otrzymują jednak nowe życie, bardziej niezwykłe i osobliwe. Autorka chce zabrać mieszkańców w podróż po zakątkach Zawidowa oraz Podgórza Izerskiego.

- Czym jest dla mnie fotografia? Pokazywaniem tego co widzę, wypowiedzią tysięcy słów, próbą pokazania piękna, być może czasem bardzo subtelnego, subiektywnie postrzeganego. Kiedy indziej jest przekornym pokazaniem niedoskonałości w tym, co powinno być świetne. Pokazuję też, to co mnie zachwyca i ujmuje, to co w danej chwili według mnie jest ciekawe. Mam nadzieję, że uchwycone w obiektywie kadry, przedstawiają niejednokrotne miejsca wcześniej już odwiedzane przez nas w całkiem nowej odsłonie. Fascynacja grą świateł, dociekliwość w wychwytaniu niewidocznych szczegółów powoduje konieczność docierania do wybranych miejsc w odpowiednich porach roku lub czasem dnia. Moja pasja jest to pewnego rodzaju ucieczka od codzienności, od przyziemnych spraw. Wiąże się z zamiłowaniem do wędrówek. Dzięki którym odkrywam za pomocą obiektywu odkrywam niecodzienne miejsca, jest jednym ze sposobów na odkrywanie tych miejsc. Mimo, że ponad 40 lat zawodowo jestem związana z finansami, pokochałam fotografię. Mój pierwszy aparat to KODAK V 530, a pierwsza lustrzanka to Sony a350. Fotografia wyzwala we mnie emocje, entuzjazm oraz ekscytację potrzebną do kreatywnego tworzenia. Stała się lekarstwem na nudę, na stresy, na codzienność. Stała się moją pasją, czymś szczególnym w moim życiu. Dodaje mi skrzydeł w momencie dostrzeżenia tego "czegoś " w wizjerze, w ułamku sekundy. Cieszą mnie te dni, kiedy w mgnieniu oka zatrzymuję chwilę, by móc do nich zawsze wracać, nawet po latach – mówi Anna Domka. - Chętnie się z Wami podzielę tymi chwilami. Zapraszam do mojego świata.  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tradycyjny kiermasz w Jerzmankach był okazją do kupna świątecznych ozdób.

Piękne świąteczne ozdoby na kiermaszu rękodzieła

Kultura
wtorek, 12 grudnia 2017, 15:00
Niepowtarzalne, wyjątkowe, wykonane z niezwykłą starannością i precyzją, a przede wszystkim z wielkim sercem – różnego rodzaju ozdoby świąteczne można było nabyć na organizowanym już od 2014 r. Bożonarodzeniowym Jarmarku Rękodzielnictwa w Jerzmankach.
Kino PoZaNoVa zaprasza na grudniowe seanse | materiały prasowe kina

Grudniowe projekcje w kinie PoZaNoVa

Kultura
czwartek, 07 grudnia 2017, 08:40
"Nie jestem Twoim murzynem " i "Mikołaj w każdym z nas" to filmy, które będzie można obejrzeć z kinie PoZaNoVa w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Zobacz również

10 grudnia zapraszamy do Jerzmanek na Bożonarodzeniowy Jarmark Rękodzieła | materiały prasowe organizatorów
Kultura
środa, 06 grudnia 2017, 13:54

Jarmark Rękodzieła w Jerzmankach

Świąteczny klimat, niepowtarzalne i ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, oryginalne pomysły...