NaStyku.pl

Nagroda Euroregionu dla MDK Zgorzelec

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu wraz z Kunstbauerkino e.V. Großhennersdorf i Městské Divadlo Vansdorf otrzymał nagrodę Euroregionu Nysa w kategorii „Najlepsza współpraca transgraniczna” za wieloletnią organizację „Nyskiego Festiwalu Filmowego".
Nagrodę w Hradku w imieniu MDK odebrali Barbara Szutenbach i Mariusz Tokarczyk
Nagrodę w Hradku w imieniu MDK odebrali Barbara Szutenbach i Mariusz Tokarczyk

Międzynarodowa gala, podczas której wręczone zostały wyróżnienia, odbyła się 18 grudnia w Hradku nad Nysą (Czechy). Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: „Osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej” oraz „Najlepsza współpraca transgraniczna”. Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu otrzymał nagrodę wspólnie z Kunstbauerkino e.V. z Großhennersdorf oraz Městské Divadlo Vansdorf w kategorii „Najlepsza współpraca transgraniczna", za wieloletnią współorganizację „Nyskiego Festiwalu Filmowego", który odbywa się rokrocznie wiosną na pograniczu naszych trzech sąsiadujących ze sobą państw - Polski, Czech i Niemiec.
Nagrody otrzymali także czescy i niemieccy partnerzy współpracujący z polskimi jednostkami samorządu terytorialnego (JST) oraz instytucjami. Strona czeska nominowała do nagrody KARR S.A. z Jeleniej Góry oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Niemcy nominowali do nagrody Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wręczone zostały także nagrody w kategorii Młodzi Naukowcy. Otrzymało je Akademickie Centrum Koordynacyjne w Euroregionie Nysa, które tworzy sieć sześciu saksońskich, czeskich i polskich szkół wyższych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Teatr RÓŻOWE OKULARY na spektakl edukacyjny pt. "Skrzaty dla Pogórza"

Spektakl dla dzieci: Skrzaty dla Pogórza

Kultura
czwartek, 17 stycznia 2019, 08:17
Teatr RÓŻOWE OKULARY, działający przy Fundacji NASZE DZIECI ze Zgorzelca serdecznie zaprasza dzieci z rodzicami na spektakl edukacyjny pt. "Skrzaty dla Pogórza".
Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

Olgierd Łukaszewicz w Zgorzelcu

Kultura
wtorek, 15 stycznia 2019, 08:24
Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, które odbędzie się we 22 stycznia o godzinie 18.00 w kinie PozaNova.

Zobacz również

Bilety są do nabycia w cenie 40 zł w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu
Kultura
czwartek, 03 stycznia 2019, 08:16

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa

Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa to wyjątkowy koncert, przywodzący na myśl najwspanialsze...
Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00
Kultura
piątek, 28 grudnia 2018, 09:47

Koncert KARBONOWY JAZZ

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Pamięć, Edukacja,...