NaStyku.pl

Na Łużycach Zielonoświątkowe Śpiewanie

Będzie barwnie, ludowo, muzycznie i smacznie… W najbliższą niedzielę (20 maja) na Placu Wolności w Sulikowie odbędzie się czwarty Przegląd Kultury Ludowej "Na Łużycach Zielonoświątkowe Śpiewanie".
IV Przegląd Kultury Ludowej w Sulikowie.
IV Przegląd Kultury Ludowej w Sulikowie.

Przegląd rozpocznie się uroczystą mszą świętą z okazji przypadających Zielonych Świątek, która zostanie odprawiona w Kościele Parafialnym w Sulikowie. Po nabożeństwie, korowód z zespołami ludowymi, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami gminy przemaszeruje na sulikowskie rynek, gdzie odbędzie się "Zielonoświątkowe Śpiewanie".

W programie imprezy przewidziano konkursy, kramy, wiejskie jadło oraz występy artystyczne.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Noc Muzeów 2018.

Noc Muzeów już w sobotę!

Kultura
piątek, 18 maja 2018, 08:50
Zapraszamy na Noc Muzeów 2018! Sobota, 19 maja, będzie ostatnim dniem na zobaczenie wystawy "Trójnogi pies i inne legendy łużyckie". Nocnomuzelaną sobotę Muzeum Łużyckie zaczyna od godziny 14:00, a kończy o 23:00.
Jazz pod chmurką.

Pod chmurką na jazzowo

Kultura
piątek, 18 maja 2018, 10:42
Od 23 do 27 maja odbywać się będzie u naszych sąsiadów za Nysą festiwal Jazztage Görlitz 2018. To informacja prawdziwa, ale nieścisła.

Zobacz również