NaStyku.pl

Królowa autostopu w Kolumbii

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu SALON MDK. Tym razem będzie to spotkanie podróżnicze, a gościem salonu będzie najstarsza w Polsce autostopowiczka – Teresa Bancewicz z Bolesławca.
Salon MDK, niedziela, 15 kwietnia, godz. 18.00, wstęp wolny.
Salon MDK, niedziela, 15 kwietnia, godz. 18.00, wstęp wolny.

Jak sama mówi, podróżuje w ten sposób już od blisko ćwierć wieku, a zaczęła… na emeryturze. Przez lata zwiedziła już korzystając z przychylności dobrych ludzi m.in. Białoruś, Chiny, Grecję, Japonię, Kazachstan, Rosję, Kubę, Egipt, Skandynawię i Izrael. W Zgorzelcu opowie o swojej wyprawie z 2015 roku do Kolumbii, o tym jak uznano ją tam za niespełna rozumu, jak skierowano do hospicjum i o tym jak piękne są góry Andy z perspektywy wijącego się po krętych, górskich drogach autobusu, którym podróżują najbiedniejsi Indianie. To będzie niezwykłe spotkanie z niezwykłą osobą…

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert wirtuozów skrzypiec w byłym Stalagu VIII A

Kultura
wtorek, 17 lipca 2018, 11:15
W poniedziałek 23 lipca 2018 r. o 20:00 uczestnicy projektu "Liberec International Violin Academy 2018" będą gościć w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, gdzie zagrają swój koncert.

Zobacz również

Koncert Lady Pank w Zgorzelcu
Kultura
wtorek, 17 lipca 2018, 09:11

Koncert Lady Pank w Zgorzelcu

Już 13 października kultowy polski zespół zabierze nas w sentymentalną...