NaStyku.pl

Królowa autostopu w Kolumbii

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu SALON MDK. Tym razem będzie to spotkanie podróżnicze, a gościem salonu będzie najstarsza w Polsce autostopowiczka – Teresa Bancewicz z Bolesławca.
Salon MDK, niedziela, 15 kwietnia, godz. 18.00, wstęp wolny.
Salon MDK, niedziela, 15 kwietnia, godz. 18.00, wstęp wolny.

Jak sama mówi, podróżuje w ten sposób już od blisko ćwierć wieku, a zaczęła… na emeryturze. Przez lata zwiedziła już korzystając z przychylności dobrych ludzi m.in. Białoruś, Chiny, Grecję, Japonię, Kazachstan, Rosję, Kubę, Egipt, Skandynawię i Izrael. W Zgorzelcu opowie o swojej wyprawie z 2015 roku do Kolumbii, o tym jak uznano ją tam za niespełna rozumu, jak skierowano do hospicjum i o tym jak piękne są góry Andy z perspektywy wijącego się po krętych, górskich drogach autobusu, którym podróżują najbiedniejsi Indianie. To będzie niezwykłe spotkanie z niezwykłą osobą…

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Gmina Zgorzelec zajęła 8. miejsce w Polsce w rankingu "Wydatki JST na kulturę" w kategorii gmin wiejskich.

Inwestycja w kulturę się opłaca

Kultura
piątek, 20 kwietnia 2018, 10:45
Gmina Zgorzelec została nagrodzona za inwestycje w kulturę. Uplasowała się 8. miejscu w kategorii gmin wiejskich w rankingu pisma samorządowego "Wspólnota". Pod uwagę wzięto wydatki na kulturę w roku 2015 i 2016.

Zobacz również