NaStyku.pl

Koncert kolęd i piosenek świątecznych

Najpiękniejsze polskie i greckie kolędy oraz piosenki świąteczne będą rozbrzmiewać w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu. Okazją do zorganizowania koncertu jest 70. rocznica przyjazdu drugiej emigracji Greków do naszego miasta.
21 stycznia w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się koncert polskich i greckich kolęd | materiały prasowe UM
21 stycznia w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się koncert polskich i greckich kolęd | materiały prasowe UM

Bogaty i blisko 80-minutowy repertuar utrzymany w świątecznym klimacie zaprezentuje zespół Nikos Rusketos & Grecka Grupa Orfeusz. Koncert odbędzie się 21 stycznia o godzinie 18.30.

W swojej wieloletniej działalności Zespół Orfeusz dał setki koncertów na terenie naszego kraju jak i poza jego granicami. Liderem grupy jest charyzmatyczny wokalista Nikos Rusketos, który uczestniczył w dziesiątkach programów telewizyjnych i radiowych. Ma na swoim koncie kilkanaście płyt oraz współpracę z wieloma cenionymi artystami. Rusketos jest czołowym artystą i jednym z najpopularniejszych Greków w Polsce.

Na koncert zapraszają Dziekan Dekanatu Zgorzelec ks. Maciej Wesołowski, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz lider zespołu Orfeusz - Nikos Rusketos.

Wstęp wolny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dzień Babci i Dziadka w muzeach w Görlitz

Dzień Babci i Dziadka w muzeach

Kultura
wtorek, 16 stycznia 2018, 09:43
Dzień Babci będziemy tradycyjnie obchodzić 21 stycznia, czyli w niedzielę. Dzień później (22 stycznia) swoje święto mają także dziadkowie. Jest to doskonała okazja, aby odwiedzić dziadków i spędzić wspólnie nieco więcej czasu.
II Noworoczny koncert kolędowo-pastorałkowy w Sławnikowicach | materiały prasowe UG Zgorzelec

II Noworoczny koncert kolędowo-pastorałkowy w Sławnikowicach

Kultura
wtorek, 09 stycznia 2018, 07:36
Kolędy i pastorałki – wszyscy je znamy i nucimy. Kojarzą się z domem rodzinnym, wigilijnym stołem, ciepłem oraz radością, przenoszą nas w beztroskie lata dzieciństwa. Są wieczne i zdawałoby się, że nic nie można w nich zmienić, aby nie naruszyć ich magii.

Zobacz również

W Miejskim Domy Kultury w Zgorzelcu zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy. | materiały prasowe MDK Zgorzelec
Kultura
czwartek, 28 grudnia 2017, 09:36

Noworoczny koncert kolęd

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na wyjątkowy koncert kolęd...