NaStyku.pl

Koncert kolęd i piosenek świątecznych

Najpiękniejsze polskie i greckie kolędy oraz piosenki świąteczne będą rozbrzmiewać w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu. Okazją do zorganizowania koncertu jest 70. rocznica przyjazdu drugiej emigracji Greków do naszego miasta.
21 stycznia w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się koncert polskich i greckich kolęd | materiały prasowe UM
21 stycznia w kościele pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się koncert polskich i greckich kolęd | materiały prasowe UM

Bogaty i blisko 80-minutowy repertuar utrzymany w świątecznym klimacie zaprezentuje zespół Nikos Rusketos & Grecka Grupa Orfeusz. Koncert odbędzie się 21 stycznia o godzinie 18.30.

W swojej wieloletniej działalności Zespół Orfeusz dał setki koncertów na terenie naszego kraju jak i poza jego granicami. Liderem grupy jest charyzmatyczny wokalista Nikos Rusketos, który uczestniczył w dziesiątkach programów telewizyjnych i radiowych. Ma na swoim koncie kilkanaście płyt oraz współpracę z wieloma cenionymi artystami. Rusketos jest czołowym artystą i jednym z najpopularniejszych Greków w Polsce.

Na koncert zapraszają Dziekan Dekanatu Zgorzelec ks. Maciej Wesołowski, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz lider zespołu Orfeusz - Nikos Rusketos.

Wstęp wolny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 lipca, początek godzina 17, wstęp wolny (mat. prasowe MDK Zgorzelec)

Koncert dla Niepodległej

Kultura
wtorek, 19 czerwca 2018, 14:53
W roku jubileuszowym odzyskania przez Polskę niepodległości w parku Paderewskiego w Zgorzelcu odbędzie się specjalny, rocznicowy koncert.

Zobacz również

Do Polski przyjechało blisko 4 tys. greckich dzieci
Kultura
środa, 13 czerwca 2018, 13:23

Na grecką nutę

XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu odbędzie się...
Zespół tworzą: Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian) | (fot.: PSM Zgorzelec)
Kultura
poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:12

Koncert Trio Tango

19 czerwca o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I...